Lesiewicz-Przybył, sopran, Teatr Wielki Warszawa

Copyright © 2015 Studio Muzyki

studmuz@gmail.com

Napisz do nas

Małgorzata Lesiewicz

Krzysztof Przybył

Zadzwoń teraz

Nasze strony internetowe:

21 sierpnia 2021

Występowała w formie recitali operowych w Filharmonii Monachijskiej, Filharmonii Berlińskiej im. Herberta von Karajana, we Freiburgu, Bazylei, Gewandhausen w Lipsku, Ton Halle w Zurychu. Dokonała nagrań arii operowych z Wielką Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz w Radiu Szczecin. Występuje z recitalami słynnych arii, pieśni i musicali. Obecnie poświęca najwięcej czasu pracy pedagogicznej, prowadzi lekcje śpiewu i gry na fortepianie. Pracuje nad wydaniem podręcznika do nauki gry na fortepianie z akompaniamentami dla najmłodszych dzieci, podręcznika nauki śpiewu z przykładami wokalno-instrumentalnymi dla wokalistów oraz przygotowuje płytę z nagraniami pieśni polskich również z własnym akompaniamentem.

Na scenie operowej i operetkowej wykonała wiele głównych ról sopranowych: Pamina "Die Zauberflote", Gilda "Rigoletto", Violetta Valery "La Traviata", Małgorzata "Faust", Mimi "La Boheme", Micaela "Carmen", Oscar "Un Ballo in Maschera", Olimpia, Giulietta, Antonia, Stella "Les Contes d'Hoffmann". Małgorzata wystąpiła na scenie Teatru Narodowego w Warszawie w roli Małgorzaty "Faust" / Charles Gounod / i Królowej Rosamundy "Król Ubu" / Krzysztof Penderecki /. Śpiewała w wielu krajach Europy i w Japonii. Wykonuje również utwory oratoryjne i kantatowe. Jej repertuar obejmuje najbardziej znane dzieła z tego gatunku.

Laureatka dwóch międzynarodowych konkursów wokalnych

im. Marii Callas w Atenach

im. Marii Canals w Barcelonie 

Małgorzata Lesiewicz Przybył ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu w Szkole Muzycznej II stopnia w Szczecinie. Studiowała na Wydziale II Instrumentalnym w klasie fortepianu, następnie na Wydziale III Wokalno Aktorskim śpiew. Była stypendystką Stiftung Mozarteum w Salzburgu. Zastała finalistką konkursów im. J. Kiepury i A. Sari w Polsce. Co więcej, została laureatką na dwóch prestiżowych międzynarodowych konkursach wokalnych im. M. Callas w Atenach i im. M. Canals w Barcelonie. W Atenach otrzymała Srebrny Medal im. Marii Callas.

Małgorzata Lesiewicz-Przybył - zdjęcia z przedstawień operowych, operetkowych, koncertów i recitali.

Solistka teatrów operowych. Sopran. Jest doświadczonym muzykiem i pedagogiem.

Małgorzata Lesiewicz - Przybył. Prowadzi w Studio Muzyki

zajęcia emisji głosu, naukę gry na fortepianie, naukę gry na keyboardzie, jest również akompaniatorką.

Przygotowuje uczniów do egzaminów wstępnych szkół muzycznych i na Wydział Wokalny wyższych uczelni.

Lesiewicz - Przybył  Małgorzata

Nauka śpiewu, nauka gry na pianinie, keyboardzie, flecie prostym, puzonie.